Měli jste pocit, že rovnováha mezi prací a soukromím není možná? Všechno je o určení si priorit

Ti, kdo se sílu mocí snaží o rovnováhu v osobním i pracovním životě, se pravděpodobně snaží marně. Proč? Protože je nereálná…. Místo ní se soustřeďte na některý z těchto denních postupů, který vám přinese uvolnění, vnitřní vyrovnání.

Ti, kdo se sílu mocí snaží o rovnováhu v osobním i pracovním životě, se pravděpodobně snaží marně. Proč? Protože je nereálná…

Máte-li pracovní ambice, musíte přinést oběť v osobním životě
Pokud jste někdy měli pocit, že rovnováha mezi pracovním a soukromým životem není vlastně ve skutečnosti možná, možná máte pravdu. Jak informuje portál lifehack.org, bez ohledu na to, zda jste podnikatel nebo vycházející hvězda ve světě reflektorů, práce si vždy najde své místo iv osobním životě. Nebo zjednodušeně řečeno, máte-li pracovní ambice stát se úspěšným, musíte přinést oběť v osobním životě.

Vše je o určení si priorit v daném momentě, ale fakta jsou fakta
Jak se říká, nelze sedět na dvou židlích. Nemůžete být skvělý ve všem současně. V překladu, pokud chcete být 100%-ní manžel/manželka, táta/matka, nemůžete sedět v práci 12 hodin denně o víkendech. Proč? Protože si svoji rodinu nebudete v podstatě ani znát. Naopak, pokud chcete být stoprocentní v práci a podávat skvělé výkony, musíte práci bez ohledu na okolnosti vždy upřednostnit. Výmluva před šéfem, u kterého a snažíte o uznání či postup, že vaše polovička má přece svůj velký den nebo narozeniny, neobstojí. Buď uděláte, co se od vás žádá nebo budete považováni za toho, kdo upřednostnil rodinu, a není pro firmu. Všechno je o určení si priorit v daném momentě, ne o nacházení rovnováhy v pracovním a osobním životě.

Namísto nesmyslné snahy se soustřeďte na denní postupy
Jak informuje odbornice v dané oblasti pro zmiňovaný internetový portál, namísto snahy o nereálný cíl, dosažení rovnováhy v pracovním a osobním životě, je třeba se soustředit na 5 denních postupů. Ty vám pomohou udržet mysl soustředěnou a vyrovnanou v osobním životě mezi svými i přes rušný pracovní den.

Zastavujte se často! Abyste si pamatovali, že jste si pro něco vybrali cestu, po které kráčíte
Jste podnikatel, který vám přináší určitou míru svobody. Vybrali jste se vlastní cestou, tím pádem jste si vybrali překážky s tím související. Nicméně, pamatujte si na to, že se kdykoli můžete rozhodnout odejít z této cesty, zavřít společnost a začít znovu. Třeba se přestěhovat pro změnu na farmu, pokud vám to dá nový pocit svobody.

Seznamy s úkoly jsou někdy více zdrcující než užitečné. Identifikujte priority
Znáte to… Uděláte si seznam, avšak bez ohledu na to, kolik položek ze seznamu vyškrtnete, každý den přibude tolik nových, že každý den máte pocit, že jste nic neudělali, nedokázali. Může to být frustrující. Namísto toho odbornice radí identifikovat si priority a soustředit se jen na ně.

Photo of a young boy being homeschooled by his mother in his bedroom

Vypište se z problému
Vyberte si jedno téma, které vás trápí, nastavte si časovač řekněme na 12 minut a pište o něm. Vyventilujete se tím, že dáte průchod svým emocím. Nezáleží na tom, jak a co píšete, ale že o tom vůbec píšete. Klidně si to po sobě přečtěte, nebo hned zahoďte.

Mějte své rituály uvolnění se, vyrovnání se
20minutová prochází lesem, se psem, pravidelná koupel se svíčkami v jede večer v týdnu a další… Cokoli, co z vás „smyje“ problém či negativní emoci z lidí, věcí, situací, interakcí či zkušeností. Díky svému rituálu si nic z toho negativního nemusíte vzít na noc do postele.

Všechny tyto způsoby vám pomohou přijmout fakt, že rovnováha mezi osobním a pracovním životem není reálná. Můžete tak lépe ovládat svůj vlastní život, nemrhat energií, cítit se stabilněji, naučit se řešit problémy a spoustu jiných užitečných věcí.

Discover

Sponsor

Latest

Veronika vytváří nápadité svatební šaty. Jak vypadá výroba nejdůležitějších šatů pro ženu?

Proč svatební šaty? Jak a kdy začal váš vztah s módou?Můj vztah s módou začal již v dětství. Vždy mě bavilo prohrabávat...

Mladistvý look, dlouhověkost a ideální postava: Osvojte si stravovací rituály Japonek

Japonky patří mezi ženy, které se mohou pochlubit snad nejkrásnější postavou a bezvadnou pokožkou. Inspirujte se jejich jednoduchými tajemstvími, která vám pomohou...

Šikovná Janka má práci snů. Jak se dostala do hollywoodské produkce filmů?

Začněme od začátku. Jak se dívka, která studuje v Nitře žurnalistiku, dostane do Spojených států? Studium tam není sice nemožné, ale poměrně...

Křehká generace: Počet mladých v psychologických ambulancích roste, v čem vidí východisko odbornice?

Kdysi povinná vojenská služba, časné mateřství, dnes příliš křehká generace, která je rodiči posílána na převýchovu k psychologovi či v dospělosti odkázána...

Eliminujte břišní tuk během 2 týdnů: Jídelníček, který přestaví nastavení těla je ideální na problematické partie

Břicho rozhodně patří mezi nejproblematičtější partie těla. No a také platí, že se z něj i nejtěžší shazuje. Pokud jste v kategorii...