Zkompletujte oblečení do hor. Co je třeba mít na paměti?

Chystáte se na výlet do hor a nevíte, jaké oblečení a doplňky zvolit? Podívejte se na naše tipy, které Vám pomohou vytvořit ten správný outfit pro Vaši túru.

Vyberte si správnou obuv

Boty jsou základem dobré výbavy do hor. Měly by být pohodlné, dobře držet nohu a tlumit nárazy. Doporučujeme pánské trekové boty Wojas, které jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů a poskytují dostatečnou přilnavost na různých površích. Najdete je na adrese https://wojas.cz/obuv-muzi-polobotky-trekove-boty.

Dbejte na vrstvy oblečení

Při pěší turistice je vhodné nosit vrstvy oblečení, které lze snadno svléknout nebo obléknout v závislosti na povětrnostních podmínkách. Doporučujeme nosit termotričko, přes které navrstvíte fleecovou mikinu a bundu s membránou. Tím zajistíte dostatečnou tepelnou izolaci a budete se cítit pohodlně při pěší turistice.

Vyberte si trekové kalhoty

Stejně jako boty jsou i kalhoty důležitou součástí horského oblečení. Měly by být lehké, komfortní a velmi pohodlné na nošení. Doporučujeme trekové kalhoty, které jsou vyrobeny z odolných a nepromokavých materiálů. To Vám pomůže vyhnout se promočení za deštivého počasí.

Nezapomeňte na čepici a rukavice

Při pěší turistice je dobré se chránit před větrem a chladem. Proto doporučujeme nosit čepici a rukavice, které chrání hlavu a ruce před ztrátou tepla.

Vyberte si správný batoh pro své potřeby

Při horské turistice je nezbytný vhodný batoh, do kterého se Vám vejdou všechny potřebné věci. Vyberte si model se správným objemem, pohodlnými šlemi a možností nastavení. Nezapomeňte také na nepromokavé obaly, které ochrání obsah batohu před deštěm.

Vyberte si sluneční brýle

Při horské turistice je dobré si pořídit sluneční brýle, které chrání oči před škodlivým UV zářením. Pro nejlepší ochranu si vyberte model s filtrem UV400.

Zajistěte si správné příslušenství

Při horské turistice je dobré se vybavit vhodným příslušenstvím, například trekingovými holemi, které nám pomohou překonat náročný terén, nebo termoskou na horký čaj či kávu, která nám umožní na chvíli si odpočinout a zotavit se.

Přizpůsobte své oblečení povětrnostním podmínkám

Než se vydáte na túru, je dobré zkontrolovat předpověď počasí a přizpůsobit své oblečení povětrnostním podmínkám. V případě deště je vhodné nosit nepromokavou bundu a kalhoty a v případě vysokých teplot je vhodné nosit lehké a vzdušné oblečení.

Vždy s sebou noste mapu a kompas

Při pěší turistice v horách je dobré mít s sebou mapu a kompas, abyste se mohli orientovat v terénu. Nezapomeňte je správně skladovat, například ve vodotěsných obalech.

Sestavení oblečení na túru v horách je důležitým úkolem, který nám umožní si túru užít a minimalizovat riziko zranění. Nezapomeňte na správnou obuv, vrstvy oblečení, trekové kalhoty, čepici a rukavice, batoh, sluneční brýle, doplňky, přizpůsobení oblečení povětrnostním podmínkám a mapu a kompas.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Koupelnové trendy: Vytvořte si domácí SPA, ve kterém vaše tělo rozkvete do nové krásy

Koupelna je místo, ze které si ve svém domově můžete vyčarovat příjemné domácí SPA. Stačí se inspirovat nejnovějšími interiérovými trendy, které hovoří jasnou řečí...

Jablka pozitivně ovlivňují imunitu. Jíme je však málo

Ovoce s tradicíVěděli jste, že jablka tvoří 70% celkové úrody slovenského ovoce? Zapsaných máme až 150 různých odrůd! Mezi ty nejoblíbenější patří červenožlutá Gala,...

Jak velký je opravdu vliv nevěry na vaše dítě? Byli byste překvapeni

Přestože většina párů nestupuje do manželství s tím, že dojde k nevěře, pravdou je, že se to stává stále častěji. Pokud jsou do tohoto...

Jak úplněk ovlivňuje ostatní zvířata?

V několika studiích se ukázalo, že některá zvířata skutečně přizpůsobují své chování fázi Měsíce. Nejčastěji jsou tato přizpůsobení nezbytná pro přežití druhu.  Mnoho nočních živočichů...

Otec se chvíli po rozvodu s mámou okamžitě oženil: Toto mi ukázalo, že za tím není nic víc než mužské ego

Lenčin otec to s mámou měl už delší dobu nahnuté. Neustálé hádky, nedorozumění ve společnosti, osočování a vzájemné obviňování se táhly už přes tři...