Zkompletujte oblečení do hor. Co je třeba mít na paměti?

Chystáte se na výlet do hor a nevíte, jaké oblečení a doplňky zvolit? Podívejte se na naše tipy, které Vám pomohou vytvořit ten správný outfit pro Vaši túru.

Vyberte si správnou obuv

Boty jsou základem dobré výbavy do hor. Měly by být pohodlné, dobře držet nohu a tlumit nárazy. Doporučujeme pánské trekové boty Wojas, které jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů a poskytují dostatečnou přilnavost na různých površích. Najdete je na adrese https://wojas.cz/obuv-muzi-polobotky-trekove-boty.

Dbejte na vrstvy oblečení

Při pěší turistice je vhodné nosit vrstvy oblečení, které lze snadno svléknout nebo obléknout v závislosti na povětrnostních podmínkách. Doporučujeme nosit termotričko, přes které navrstvíte fleecovou mikinu a bundu s membránou. Tím zajistíte dostatečnou tepelnou izolaci a budete se cítit pohodlně při pěší turistice.

Vyberte si trekové kalhoty

Stejně jako boty jsou i kalhoty důležitou součástí horského oblečení. Měly by být lehké, komfortní a velmi pohodlné na nošení. Doporučujeme trekové kalhoty, které jsou vyrobeny z odolných a nepromokavých materiálů. To Vám pomůže vyhnout se promočení za deštivého počasí.

Nezapomeňte na čepici a rukavice

Při pěší turistice je dobré se chránit před větrem a chladem. Proto doporučujeme nosit čepici a rukavice, které chrání hlavu a ruce před ztrátou tepla.

Vyberte si správný batoh pro své potřeby

Při horské turistice je nezbytný vhodný batoh, do kterého se Vám vejdou všechny potřebné věci. Vyberte si model se správným objemem, pohodlnými šlemi a možností nastavení. Nezapomeňte také na nepromokavé obaly, které ochrání obsah batohu před deštěm.

Vyberte si sluneční brýle

Při horské turistice je dobré si pořídit sluneční brýle, které chrání oči před škodlivým UV zářením. Pro nejlepší ochranu si vyberte model s filtrem UV400.

Zajistěte si správné příslušenství

Při horské turistice je dobré se vybavit vhodným příslušenstvím, například trekingovými holemi, které nám pomohou překonat náročný terén, nebo termoskou na horký čaj či kávu, která nám umožní na chvíli si odpočinout a zotavit se.

Přizpůsobte své oblečení povětrnostním podmínkám

Než se vydáte na túru, je dobré zkontrolovat předpověď počasí a přizpůsobit své oblečení povětrnostním podmínkám. V případě deště je vhodné nosit nepromokavou bundu a kalhoty a v případě vysokých teplot je vhodné nosit lehké a vzdušné oblečení.

Vždy s sebou noste mapu a kompas

Při pěší turistice v horách je dobré mít s sebou mapu a kompas, abyste se mohli orientovat v terénu. Nezapomeňte je správně skladovat, například ve vodotěsných obalech.

Sestavení oblečení na túru v horách je důležitým úkolem, který nám umožní si túru užít a minimalizovat riziko zranění. Nezapomeňte na správnou obuv, vrstvy oblečení, trekové kalhoty, čepici a rukavice, batoh, sluneční brýle, doplňky, přizpůsobení oblečení povětrnostním podmínkám a mapu a kompas.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Snídáme ho, oběd, večeře: Neodmyslitelná součást jídelníčku, ale o jeho vlivu na zdraví víme málo

Snídáme ho, oběd, večeře. Pečivo je neodmyslitelná součást našeho jídelníčku a přesto o něm a jeho vlivu na zdraví víme stále až překvapivě málo....

Nastartujte spalování i během noci: 5 jednoduchých pravidel, která vám pomohou zhubnout rychleji a bez jojo efektu

Rituály před spánkem jsou opravdu důležité. Pokud chcete aby si tělo v noci odpočinulo a zároveň následně umělo i efektivně spalovat, držte se pár...

Krásná jako mořská panna: základy letní péče o pleť

Ať už se plánujete vydat kamkoliv, tělo vám za to určitě poděkuje. Mnohdy se ale stává, že dlouhé hodiny na sluníčku nebo koupání ve...

Nejlepší čaje na hubnutí: Tyto dokáží zrychlit metabolismus, spalování tuků a snížit krevní tlak

Některé čaje dokážou zrychlit metabolismus a tím i spalování tuků. Kupujte ale čaje kvalitní, nejlépe v čajovnách. Tam byste měli mít jistotu, že obsahují...

Mileniálové jsou generací terapie: Generace Z je však tématům duševního zdraví otevřena

Úzkost a deprese jsou v posledních letech podle statistik hlavními problémy mileniálů, tedy lidí narozených po roce 1985 do roku 2000. Nové průzkumy také...