Nejbohatší protein pro hedvábné vlasy: Díky němu dokážete vizuálně působit mnohem mladší

Zamysleli jste se někdy nad tím, že nejen pleť, ale také vaše vlasy předurčují to, na kolik let vypadáte?

Nejbohatší protein pro hedvábné vlasy: Díky němu dokážete vizuálně působit mnohem mladší

Ne nadarmo jsou vlasy považovány za korunu krásy. Základní stavební kámen zdravých vlasů je protein, konkrétně keratin, který je obsažen v poměru 95%. Právě na něm závisí kvalita našich vlasů, ale i typ vlasů – u rovných vlasů je keratin nahustě u sebe, u vlnitých se tvoří různě porozhazovaně.

Čtěte také: Vlasy vám dokážou ubrat roky: Chcete-li působit mladistvěji, sáhněte po těchto šamponech

Vlivem stárnutí, ale i vnějších vlivů dochází ke ztrátě
Keratin je ve vlasech přirozeně odolný, ať už vůči stylingu, fénování, žehlení, kulmování, ale i během UV záření. Dokáže čelit i vnějším vlivům. To vše ovšem jen v přirozené míře, pokud jsou vlasy vystavovány extrému, dochází ke ztrátě.
Co však (ne)umíme ovlivnit je stárnutí. Podobně jako kolagen, i keratin se váže na přibývající roky. Čím jsme starší, máme ho méně.
To, v jaké míře ho máte zjistíte velmi jednoduše – u strany kolagenu jsou vlasy suché, lámavé, roztřepené, krepaté a elektrizující.

Čím dříve začnete, tím více se vám to později vrátí
Díky pokročilosti vědy a výzkumu však umíte keratin do vlasů dostat a ovlivnit tak kvalitu vašich vlasů v jakémkoli věku. Platí to však jako u pleti, čím dříve začnete, tím více se vám to později vrátí.

Curls of hair is freely flying in front of the face of young beautiful woman. Closed eyes and slightly opened mouth. Young brown haired woman with voluminous, shiny and wavy hair and perfect makeup. Beauty and style.

Hedvábné vlasy jsou symbolem mládí
Zdravé a hedvábné vlasy jsou odrazem správné životosprávy a energie ze života. Ženy si často ani neuvědomují, že vlasy, podobně jako pleť, odrážejí náš věk. Vizuálně tak dokážete působit mnohem mladší, pokud se o ně budete starat a vnesete jim jiskru.

Keratin je často označován jako silný kondicionér – vlasy uhladí, rozzáří a zajistí lepší manipulaci s nimi. Tento protein také hydratuje, regeneruje a „opravuje“ vlasová vlákna do podoby, co nejvíce původní. Pravidelnou péčí a pozorností věnovanou právě keratinu dosáhnete lepší vlasové struktury a textury, což se odrazí už na pohledu na vás.

Discover

Sponsor

Latest

Potřebujete si zařídit kvalitní home office? A víte, že si ho celý můžete pořídit na jedno kliknutí?

Odpověď na otázku, zda má prostředí, ve kterém pracujete, vliv na vaši výkonnost a soustředění, je jasná: věda už dávno potvrdila, že...

Potraviny, které vám pomohou více než klasické vitamíny: Lékařka prozradila, v čem to je

Tyto potraviny vás nejen zasytí, ale mají i množství zdravotních benefitů. Jsou zdravé, chutné, obsahují dávku nejdůležitějších vitamínů jako A, C, D,...

Čekáte miminko? Máme pro vás 7 tipů na bezproblémové těhotenství!

Těhotenství je jedním z nejkrásnějších období v životě ženy. Devět měsíců se těšíte, prožíváte různé emoce, připravujete se na mateřství. Ocitáte se...

Veronika vytváří nápadité svatební šaty. Jak vypadá výroba nejdůležitějších šatů pro ženu?

Proč svatební šaty? Jak a kdy začal váš vztah s módou?Můj vztah s módou začal již v dětství. Vždy mě bavilo prohrabávat...

Robotický vysavač dokáže ušetřit spoustu času: Jak vybrat ten správný?

Řešením je robotický vysavač. Toto zařízení je navrženo tak, že za ideálních podmínek udělá všechnu práci za vás. Ušetří vám tak energii...