V několika studiích se ukázalo, že některá zvířata skutečně přizpůsobují své chování fázi Měsíce. Nejčastěji jsou tato přizpůsobení nezbytná pro přežití druhu.
Mnoho nočních živočichů je za úplňku výrazně méně aktivních. Chřestýši při úplňku zřídkakdy opouštějí své nory, aby se chránili před predátory, a lvi často loví až následující den kvůli nedostatku kořisti během úplňku. Jezevci si za úplňku méně označují své teritorium a tito tvorové se obvykle páří za novoluní, aby se chránili před predátory.
Australští koráli jsou naopak aktivnější, když je měsíc velký a jasný. Úplněk aktivuje u těchto mořských živočichů gen citlivý na světlo, což vede k jednomu z největších způsobů páření na světě. Jasná noční obloha také láká nejrůznější hmyz, takže čolci obvykle vyhrabávají své pasti jen o něco větší a hlubší, když je měsíc v úplňku.

Štíři mají na fáze úplňku obzvlášť jedinečnou reakci. Stejně jako mnoho jiných predátorů jsou i štíři během úplňku méně aktivní a navíc se vyznačují namodralým svitem, protože měsíční paprsky reagují s jejich těly.
Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.
Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.
Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom, co to je gravitace nebo kdo to byl Erós a co vše se můžete dozvědět o mytologii.