Nastartujte spalování i během noci: 5 jednoduchých pravidel, která vám pomohou zhubnout rychleji a bez jojo efektu

Rituály před spánkem jsou opravdu důležité. Pokud chcete aby si tělo v noci odpočinulo a zároveň následně umělo i efektivně spalovat, držte se pár pravidel.

Občas i přesto, že se snažíme zdravě jíst, cvičíme, naše kila zkrátka nejdou dolů a nedokážeme si s nimi poradit. Přitom stačí opravdu málo – jen změnit pár zažitých věcí a implementovat nějaké drobnosti, které umí ovlivnit naše fungování. Tedy jednoduše přestavit organismus.

 1. Poslední jídlo před spánkem by mělo obsahovat tryptofan
  Za nejideálnější jídlo, které si můžeme dopřát předtím, než jdeme spát, se považuje takové, které obsahuje tryptofan. Prodlužuje hladinu hlubokého spánku a je to klíčové. Najdeme ho v krůtím mase, ale také v šálku čaje rooibos.

Navíc ten má jako bonus také množství flavonoidů, které snižují hladinu stresových hormonů. Právě ty totiž vyvolávají pocit hladu a způsobují zbytečné ukládání tukových zásob.

​Čtěte: Zhubněte do plavek rychle: Zakažte si cukr, dodržujte následující rady as výsledkem budete spokojeny

 1. Dopřejte si rychlý a efektivní trénink
  Ano, říká se, že těsně před spaním, byste si měli dát rychlý trénink, ieálně s vlastní váhou těla. Skvělé je cvičení na bosu výskoky, dřepy, svižný běh. Vaše tělo bude mnohem efektivněji spalovat kalorie.
 2. Spánek v chladu
  Toto je léty ověřeno a opravdu to funguje. Pokud spíte v chladné místnosti, pomáhá to efektivně likvidovat břišní tuk. Říká se, že je dobré mít na nočním stolku či polštáři kápnutou mátovou silici.
Portrait of a young sports woman in yellow t-shirt sitting indoors with healthy food and dumbbells on the table

Studie dokazují, že pokud k ní i ve spánku přivoníte pravidelně, zhubnete v průměru o dvě kila měsíčně více než by to bylo bez tohoto triku.

 1. Tma, tma, tma
  Lidé, co spí v naprosté tmě, mají ve výrazné míře menší pravděpodobnost, že budou obézní než ti, co používají i malé světélko. Ideální je naprostá tma. Pro dobrý spánek je totiž důležitá produkce hormonu melatoninu. Ten se nejen podílí na efektivním spalování, ale má vliv také na naši psychiku a hormonální rovnováhu.
 2. Vždy jděte spát před půlnocí
  Právě v této době je spánek nejkvalitnější. Absolutně skvělý model je, pokud se do postele dostanete kolem 22:00 a v době půlnoci jste již ve fázi hlubokého spánku. Tehdy si nejlépe odpočinete a zároveň se to v tom nejlepším odrazí i na vaší postavě.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

Otec se chvíli po rozvodu s mámou okamžitě oženil: Toto mi ukázalo, že za tím není nic víc než mužské ego

Lenčin otec to s mámou měl už delší dobu nahnuté. Neustálé hádky, nedorozumění ve společnosti, osočování a vzájemné obviňování se táhly už přes tři...

Nejkrásnější trendy na Vánoce 2020: Jaké ozdoby na stromeček a dekorace jsou IN a co je OUT?

Vánoce představují pro mnohé z nás ty nejkrásnější svátky v roce. Tento rok vzhledem k náročnou situaci ve světě ve spojitosti s pandemií ještě...

Nejbohatší protein pro hedvábné vlasy: Díky němu dokážete vizuálně působit mnohem mladší

Zamysleli jste se někdy nad tím, že nejen pleť, ale také vaše vlasy předurčují to, na kolik let vypadáte? Nejbohatší protein pro hedvábné vlasy: Díky...

Lidé narození v těchto znameních jsou považováni za nejkrásnější: Tento rys jim zvyšuje atraktivitu

Vždy jsou středem pozornosti a mají v sobě něco, co je činí mimořádně přitažlivými. Narodili jste se i vy ve znamení, které je považováno...